Virdea - Twój ogród bez tajemnic

Virdea

Planowanie i aranżacja przydomowego ogrodu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem. Musimy pamiętać, aby....

ogród przed domem, jak zaprojektować ogródek

Przydomowy ogródek

2017-11-26 | Grażyna

Planowanie i aranżacja przydomowego ogrodu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto jest szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem. Musimy pamiętać, aby wszystko ze sobą współgrało i przede wszystkim świetnie wpisywało się w krajobraz otoczenia. W końcu ogród to wizytówka naszego domu.  
Zatem jak zaprojektować ogródek?
W pierwszej kolejności musimy wyznaczyć ścieżki oraz miejsce na drzewa, krzewy i kwiaty. Drzewa owocowe czy ozdobne są świetną dekoracją w ogrodzie. Z krzewami rzecz ma się podobnie. Natomiast kwiaty są znacznie delikatniejsze niż krzewy czy drzewa, więc musimy je odpowiednio wyeksponować w swoim ogrodzie. W tej roli świetnie sprawdzą się donice wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kolejną kwestią jest posadzenie trawy. Warto wyznaczyć miejsce na relaks i rekreację, ponieważ na rynku dostępne są różne mieszanki traw, które świetnie sprawdzą się w celach sportowych lub ozdobnych. 
Jeżeli projektujemy ogród przed domem musimy pamiętać, że to miejsce będzie nas reprezentować i będzie widoczne dla osób "trzecich". Ogród przed domem ma przede wszystkim zachwycać i być wizytówką naszej posiadłości. Należy również pamiętać o oświetleniu, które świetnie się sprawdzi po zmroku oraz w nocy. Warto postawić na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które posłużą nam zdecydowanie dłużej. 
Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na umieszczenie kącika do relaksu z tyłu domu-to jest to również dobre miejsce na ustawienie mebli. Warto tylko pamiętać, że muszą one współgrać z otoczeniem. Ogród to miejsce, z którego najchętniej korzystamy w okresie wiosenno-letnim. Stwórzmy więc swoją wymarzoną przestrzeń na łonie natury. Więcej informacji na: http://www.zawojscyogrody.pl/

Garden Design Poznań

Osiedle Olszynka 2F/2
62-050 Krosno

http://www.zawojscyogrody.pl/ Garden Design Szczecin

Jasna 5
72-003 Wołczkowo

http://www.zawojscyogrody.pl Garden Design Warszawa

Dolna 11
00-773 Warszawa

http://www.zawojscyogrody.pl/

Powiązane tagi: