Virdea - Twój ogród bez tajemnic

Virdea

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bądź mieszkaniu. To tutaj domownicy spędzają codziennie sporą ilość czasu, ....

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Kuchnia jak z marzeń

2017-08-01 | Virdea

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu bądź mieszkaniu. To tutaj domownicy spędzają codziennie sporą ilość czasu, przygotowując, a następnie spożywając posiłki. Aranżacja kuchni powinna więc pozwalać na wygodne i zarazem swobodne poruszanie się i użytkowanie poszczególnych sprzętów.
Do tego wyposażenie kuchni, a wśród nich szczególnie meble, powinno opierać się o materiały przyjazne środowisku, takie jak chociażby drewno.

Oferta branży meblarskiej dla kuchni jest bardzo bogata, obfitująca w najrozmaitsze rozwiązania kolorystyczne i funkcjonalne. To co jednak najistotniejsze z punktu widzenia zdrowia użytkowników oraz dbałości o środowisko to materiały z jakich zabudowa kuchenna zostanie wykonana. Najpowszechniejszym materiałem, z jakich wykonywane są meble, w tym także i kuchenne, to płyta wiórowa. Wykorzystywane do jej produkcji środki i tworzywa sprawiają, iż mimo wykonywania jej z wiórów drewnianych, stanowi materiał w gruncie rzeczy sztuczny, a zarazem niezbyt przyjazny środowisku.

Alternatywą dla płyty wiórowej jest drewno. Meble kuchenne z drewna dostępne na stronie www, wykonane zarówno z gatunków liściastych jak i iglastych, znakomicie pasują do kuchennego wnętrza, dodając mu ciepłej i przyjaznej aury. Naturalne piękno drewnianej zabudowy już samo w sobie będzie stanowiło ozdobę kuchni. Szczególnie zaś drewno będzie pasowało do kuchni urządzonej w stylu rustykalnym.

Dostępność mebli drewnianych na rynku jest bardzo szeroka, decydując się na ich zamówienie trzeba się jednak liczyć z nieco wyższymi cenami niż w przypadku analogicznego zestawu mebli z płyty wiórowej. W zamian uzyskamy meble ekologiczne - nie oddziałujące negatywnie na otoczenie i naturalnie wyglądające. Przy wyborze mebli drewnianych pamiętajmy jednak o dopilnowaniu, aby lakiery wykorzystane do ich wykończenia były typu ekologicznego. Nic bowiem nie zepsuje pozytywnego efektu drewnianych mebli tak jak chemia zawarta w tanich, nie ekologicznych lakierach i bejcach.

Drewniane meble w kuchni nie tylko ładnie wyglądają, wnosząc przy tym naturalną i przytulną atmosferę do tego wnętrza, lecz również są praktyczne w użytkowaniu. Wybór zabudowy takiego typu przyniesie korzyści także dla samopoczucia domowników.

Powiązane tagi:


Kategorie

Dom

Ogród

Dekoracja wnętrz

Meble

Akcesoria

Aranżacja

Blat

Autorzy

Virdea

Paulina

Grażyna

Joanna

Kalendarium