Virdea - Twój ogród bez tajemnic

Virdea

Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i to w każdym wieku jest to, by miało ono swój pokój. Owszem, spędzanie czasu z rodzicami i rodzeństwem....

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Jak wyposażyć pokój dziecka, by czuło się w nim ja

2017-08-21 | Grażyna

Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i to w każdym wieku jest to, by miało ono swój pokój. Owszem, spędzanie czasu z rodzicami i rodzeństwem we wspólnej przestrzeni domowej także jest bardzo ważne, ale własny pokój jest konieczny, by dziecko miało także okazję pobyć trochę samo. By nauczyło się samodzielności, organizacji czasu własnego, odpowiedzialności za swój kąt, a także by miało decydujące zdanie na temat tego, jak go urządzić i udekorować. Koniecznie więc przeznaczmy jeden z pokoi w mieszkaniu na pokój dziecka. Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia tego, jak wyposażyć pokój dziecka. 

Tutaj trzeba będzie pójść na kompromisy i wyważyć oczekiwania dziecka z naszymi, znajdując jakiś złoty środek. Oczywiście, kluczową sprawą jest na pewno odpowiedni wybór mebli do pokoju dziecka. Dokonując tego wyboru trzeba pamiętać, by nie tylko zapewnić dziecku miejsce do zabawy, ale także do nauki oraz do wypoczynku. Na pewno, jeżeli chodzi o meble do pokoju dziecięcego, kluczowe będzie tutaj biurko, przy którym dziecko będzie odrabiało lekcje. Musi mieć ono solidny i przestronny blat, a także sporo szufladek i przegródek na różne szkolne bibeloty. Ważne jest też oczywiście łóżko, które powinno być nie tylko wygodne, ale i zdrowe dla dziecka, zapewniając mu spokojny i ożywczy sen. 

Przyda się też półka naścienna, regał stojący czy komoda, gdzie dziecko będzie mogło poukładać swoje zabawki, maskotki, gry, czy jeszcze innego typu rzeczy. Nie trzeba chyba dodawać, że całość powinna być w przyjaznych kolorach.

Powiązane tagi: