Virdea - Twój ogród bez tajemnic

Virdea

Kiedy aranżujesz przestrzeń okienną w mieszkaniu lub domu, zapewne chcesz wybrać optymalne rozwiązanie, które pozwoli chronić prywatność, a....

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Drzwi elementem wystroju

2017-07-03 | Paulina

Kiedy aranżujesz przestrzeń okienną w mieszkaniu lub domu, zapewne chcesz wybrać optymalne rozwiązanie, które pozwoli chronić prywatność, a jednocześnie będzie estetyczne i mało absorbujące. Rolety dzień-noc to nowoczesne i sprytne rozwiązanie, które chroni przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, a jednocześnie pozwala wpuścić do pomieszczenia promienie słoneczne. 
Możemy dowolnie dozować natężenie światła wewnątrz. Poziome paski materiału są przeplatane paskami, które wpuszczają promienie słoneczne. Możemy uzyskać efekt jednolity lub pasiasty, w zależności od potrzeb. Rolety dzień-noc tworzą w pomieszczeniu przyjemny nastrój. Inny wariant na aranżację okien to żaluzje poziome. Są trwalsze niż rolety zewnętrzne ( o których można przeczytać tutaj ), ale trochę trudniejsze w utrzymaniu, trzeba je odkurzać. Rolety pozwalają ustawić takie natężenie światła, jakie nam odpowiada, tworzą w pomieszczeniu niesamowity nastrój, zwłaszcza modele imitujące drewno. Do wyboru mamy również wewnętrzne rolety materiałowe. 
To tańsze rozwiązanie niż rolety dzień noc. Możemy opuszczać lub podnosić roletę, aby dozować natężenie światła w pomieszczeniu. Jasne rolety nigdy nie zasłonią światła w takim stopniu jak nieprzepuszczalne rolety czy tradycyjne zasłony. Rolety i żaluzje to rozwiązanie, które nie zabiera nam przestrzeni w pomieszczeniu, co ważne jest zwłaszcza na małym metrażu. Niektóre modele nie wymagają nawet wiercenia ramy przyokiennej, więc łatwo możemy je wymienić. Tradycyjnym rozwiązaniem są firanki i zasłony. Ich zaletą jest to, że służą przez lata, jeśli o nie dbamy. Nie możemy jednak swobodnie dozować światła w pomieszczeniu, albo całkowicie zasłaniamy okna, albo zostawiamy odsłonięte. Firanki nie zapewniają aż takiej dyskrecji, jak rolety dzień-noc, zza których nic nie widać, a pozwalają wpuszczać światło do pomieszczenia.
Materiał na podstawie strony: http://www.mikola.pl

Mikola Teresa Zuchowicz

ul. Woronowicka 4
54-016 Wrocław
tel. 71 349 27 01
tel. 71 349 19 81
fax. 71 349 20 88

http://www.mikola.pl

Powiązane tagi:


Kategorie

Dom

Ogród

Dekoracja wnętrz

Meble

Akcesoria

Aranżacja

Blat

Autorzy

Virdea

Paulina

Grażyna

Joanna

Kalendarium